Autokarem po Warszawie, 5 obowiązkowych miejsc do zwiedzenia

Warszawa to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, pełne zabytków, atrakcji i interesujących miejsc. Wycieczki autokarowe to doskonały sposób, aby zwiedzić stolicę w komfortowy sposób – i zobaczyć jak najwięcej. Przedstawiamy pięć obowiązkowych miejsc do odwiedzenia w Warszawie podczas wycieczki autokarowej.

Stare Miasto

Warszawska Starówka to jedna z najpiękniejszych i najważniejszych części miasta. Możemy tu podziwiać piękne zabytkowe kamienice, odwiedzić Rynek Starego Miasta, Katedrę św. Jana Chrzciciela czy Zamek Królewski. Wycieczka autokarowa po Warszawie to okazja, by wybrać się na Stare Miasto i podziwiać malownicze uliczki, cieszyć się prawdziwym klimatem miasta, a także dowiedzieć się więcej o jego historii. Nie ma wycieczki po Warszawie bez odwiedzenia Starego Miasta!

Łazienki Królewskie

Zabytkowa Letnia Rezydencja Króla Stanisława Augusta, Królewskie Łazienki, to jeden najpiękniejszych parków w całej Warszawie. Oprócz budynków, pawilonów i rzeźb wolnostojących możemy tu obejrzeć cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński. Zespół pałacowo-ogrodowy został założony w XVIII wieku, a od 1960 zespół jest siedzibą Muzeum. W czasie wycieczki po łazienkach można poznać historię tego miejsca, podziwiać piękną architekturę, roślinność, a w wyznaczonych terminach również posłuchać koncertów na łonie natury.

Muzeum Fryderyka Chopina

Jedno z najważniejszych miejsc do zwiedzenia w Warszawie, szczególnie interesujące dla miłośników muzyki klasycznej. Można tu oglądać pamiątki po jednym z największych kompozytorów w historii, takie jak m.in. fortepian, na którym grał Chopin oraz rękopisy jego dzieł. W czasie wycieczki można dowiedzieć się więcej o życiu i twórczości kompozytora, zapoznając się z kolekcją około 7000 obiektów kolekcji chopinianów. Zwiedzający mają szansę przeżywać ekspozycję samodzielnie, wybierając tempo i kolejność zwiedzania zgodnie z koncepcją „muzeum otwartego”.

Muzeum Narodowe

Najważniejsze muzeum sztuki w Polsce, którego nie sposób pominąć podczas wycieczki po Warszawie. Jedno z największych muzeów w naszym kraju i największe w stolicy. Muzeum Narodowe posiada w swoich zbiorach zabytki sztuki starożytnej, malarstwa polskiego i zagranicznego (włoskiego, francuskiego, holenderskiego, niemieckiego i rosyjskiego), zbiory numizmatyczne oraz rzemiosła artystycznego. Można tu zobaczyć m.in. obrazy Jana Matejki, Władysława Czachórskiego oraz Rembrandta.

Pałac Kultury i Nauki

Jeden z najważniejszych symboli Warszawy. Pałac Kultury i Nauki został wybudowany w latach 1952–1955 jako „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”. Budowla stanowi przykład realizmu socjalistycznego i historyzmu. U jej stóp leży Plac Defilad. W Pałacu Kultury znajdują się kina, teatry, galerie sztuki oraz Muzeum Techniki i Muzeum Ewolucji PAN. W czasie wycieczki można podziwiać panoramę miasta z tarasu widokowego. Wjazd windą na wysokość ok. 114 m stanowi jedną z popularnych atrakcji turystycznych Warszawy i zajmuje jedynie 19 sekund! Na zwiedzanie Pałacu Kultury warto przeznaczyć więcej czasu. Wycieczka, wraz ze zwiedzaniem muzeów, z powodzeniem może zająć nawet cały dzień.

Wycieczki autokarowe po Warszawie

Warszawa to miasto pełne zabytków i atrakcji, które warto zwiedzić podczas wycieczki autokarowej. Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowe i Pałac Kultury i Nauki to tylko niektóre z miejsc, o których trzeba pamiętać. Miasto oferuje również wiele innych atrakcji, takich jak Zamek Ujazdowski, Park Praski, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Wojska Polskiego, które bez wątpienia warto uwzględnić w planowaniu wycieczki autokarowej.