Wynajem autokarów dla szkół, przewóz dzieci

Czy organizujesz wycieczki dla dzieci? Czy wraz z wiosną zaczynasz planować wakacyjne wyjazdy dla dzieci? Dlatego szukasz środka transportu, dzięki któremu będziesz mógł z bezpiecznie przewieźć dzieci? Na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając go? Sprawdzamy poniżej.

Wynajem autobusów mazowieckie – liczba osób

Wybierając autokar, zwróć uwagę na liczbę osób, które mają nim pojechać. Wśród dostępnych autokarów w Tandem znajdują się autokary marek: Scania, Mercedes, VDL, Bova Futura, . W pojazdach znajduje się liczba miejsc  od 28  do 58 . Jeśli będziesz chciał przewieźć mniejszą liczbę osób, zdecyduj się na busa, natomiast jeśli w wyjeździe ma uczestniczyć większa liczba osób, zdecyduj się na autokar.

 

Wynajem autokarów mazowieckie – numer rejestracyjny

Jeśli wynajmiesz autokar i kierowca lub firma wynajmująca autokary, udostępni Ci numer pojazdu rejestracyjnego, skorzystaj ze strony internetowej: www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Dzięki niej dowiesz się, czy pojazd  spełnia wymagania, jest bezpieczny i przystosowany do przewozu dzieci.

 

Przewóz osób mazowieckie – zasady bezpieczeństwa

Zanim pojedziesz wraz z grupą, zwróć uwagę na to:

  • Czy przy każdym siedzeniu znajdują się pasy bezpieczeństwa
  • Czy w autokarze znajduje się toaleta, która jest czynna i działa sprawnie. Toaleta ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku kiedy wybieracie się w podróż na dłuższą odległość
  • Czy pojazd jest wyposażony w systemy ABS oraz ABR
  • Czy klimatyzacja lub ogrzewanie sprawnie działają w nim
  • Czy przed szybką znajduje się tablica ostrzegawcza: uwaga dzieci

 

Przewóz osób mazowieckie – czy przed wyjazdem dzieci konieczna jest kontrola policji?

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest najważniejsze podczas wyjazdów. Dlatego wielu rodziców chce mieć pewność co do tego, że autokary są sprawne. Często sugerują, aby skontrolowała je policja. Zwróć uwagę na to, że przepisy nie precyzują tego, czy ma zostać zorganizowana inspekcja policji. Prawo jednak nie pomija tego aspektu! Pamiętaj o tym, że wszystkie pojazdy, które służą do przewożenia dzieci, mają przeprowadzany przegląd pojazdy dwa razy do roku. W porównaniu do samochodów osobowych przegląd odbywa się częściej. Dlatego kontrola autobusu przed wycieczką nie jest obowiązkowa.

Przewóz osób mazowieckie – dlaczego warto zdecydować się na kontrolę pojazdu przez policję?

Zdecydowanie się na kontrolę autokaru przez policję ma wiele zalet. Dlatego, że funkcjonariusze mogą upewnić organizatorów o tym, że pojazd jest sprawny, a kierowca jest w odpowiednim stanie psychotechnicznym np. nie jest pod wpływem działania alkoholu. Pamiętaj o tym, że prawie wszystkie pojazdy po kontroli policji są dopuszczone do dalszej jazdy.

 

Wynajem autokarów cennik mazowieckie – ile kosztuje?

Koszt wynajmu autokaru zależy, od jego wielkości, okresu na jaki jest wynajmowany oraz trasy jaką ma przejechać pojazd. Szczegółowy cennik możesz poznać, sprawdzają stronę firmy oferującej wynajem pojazdów: Tandem. Sprawdź szczegóły i skorzystaj z oferty.